A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великоновосілківський професійний ліцей

Методичні посиденьки «Компетентний педагог – запорука реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу»

Виховати компетентного творчого учня може лише компетентний і творчий педагог. Педагогічний колектив Великоновосілківського професійного ліцею, розуміючи важливість і складність проблем, які постають перед ним, працює над удосконаленням освітнього процесу, над формуванням особистості педагога, його педагогічної майстерності.
21.12 2018 року у ліцеї відбулися методичні посиденьки з теми «Компетентний педагог – запорука реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу». Учасники вивели формулу компетентності педагога, визначили складові підвищення компетентності вчителя.
Учасники об’єдналися у три групи: "Оптимісти» (МК «Спеціальні дисципліни»), «Лідери» (МК загальноосвітніх дисциплін, «Новатори» (МК «Кухар. Кондитер»). Були створені індивідуальні освітні маршрути «Сходинки до вдосконалення», виконані вправи на розвиток логічного мислення, вирішення проблемних педагогічних ситуацій. Методичні комісії взяли участь у конкурсі рекламістів – створили рекламу професії вчителя та презентувати її. У фіналі заходу виконали вправу "Соняшник" ( склали невелику програму особистісного зростання). Директор ліцею Малтабар М. Г. побажав учасникам, щоб галерея професійних перемог була у кожного надзвичайно великою, постійно поповнювалася новими ракурсами, а самоосвітні кейси та портфоліо – новими методами, прийомами, інноваціями, що у свою чергу сприятиме успішній реалізації компетентнісного підходу та модернізації освітнього процесу.

Дата: від до Скинути

Засідання педагогічної ради

11.01.2023 року у Великоновосілківському професійному ліцеї згідно плану відбулося засідання педагогічної ради. Розглядалися підсумки роботи у І семестрі 2022/2023 навчального року, основні напрямки роботи над новою методичною проблемою ліцею “Шляхи формування компетентного та конкурентноздатного випускника в контексті сучасних освітніх та виробничих технологій”. Соціальний педагог Олена Школьнікова доповіла про безпечний Internet,  ризики в Internet, його психологічний та соціальний вплив. Були розглянуті питання про визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками ліцею, про суб’єктів підвищення кваліфікації педагогічних працівників; розглянутий і затверджений орієнтовний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників ліцею на 2023 рік. Заключним було питання про організацію роботи у ІІ семестрі 2022/2023 навчального року (доповідач заступник директора з НВР Елла Заяць).

21:55 11.01.2023

Відкритий урок з предмету "Захист України"

З метою вивчення системи роботи педагогів – атестантів та їх педагогічного досвіду в нашому навчальному закладі проходять відкриті уроки. 21.12. 2022 року у ліцеї пройшов відкритий он - лайн урок з предмету «Захист України», який провів викладач, спеціаліст першої категорії Іванов В. І. Тема уроку: «Удосконалення знань з будови автоматичної зброї. Автомат Калашнікова». Метою уроку було вивчити призначення, загальну будову та тактико-технічну характеристику автомата Калашникова; виховувати у учнів повагу до стрілецької зброї, дбайливість при використанні зброї; формувати у учнів усвідомлення значимості чіткого знання устрою зброї і суворого дотримання вимог заходів безпеки при виконанні дій зі зброєю, як запоруки високої бойової готовності. Викладач продемонстрував досконале знання навчального матеріалу та вміння зацікавити учнів. Активізація навчальної та пізнавальної діяльності здобувачів освіти здійснювалася шляхом використання мультимедійної презентації, розробленої до уроку,  та роботою в малих групах. У процесі групової діяльності на уроці  відзначено підвищення рівня співпраці здобувачів освіти один з одним. Групова навчальна діяльність побудована на спільних діях і спілкуванні; учні перевіряли правильність виконання, оцінювали виконання завдання. Урок пройшов на достатньому методичному рівні, дидактична мета уроку повністю досягнена.

18:27 21.12.2022

Відкритий урок з фізики

15.12.2022 року в умовах дистанційного навчання в синхронному режимі (викладач фізики Соломка О. М.)  проведений відкритий урок з фізики на тему «Електричний струм». Мета уроку: поглибити знання учнів про електричний струм; нагадати про дії електричного струму; формувати матеріалістичний світогляд учнів; розвивати інтерес до вивчення фізики. Протягом уроку викладач працював над формуванням в учнів таких ключових компетентностей:

13:10 15.12.2022

Відкритий урок фізичної культури

27 січня у ліцеї пройшов відкритий урок  фізичної культури з теми «Волейбол. Удосконалення техніки передачі м’яча». Викладач Григорій Дмітрієв продемонстрував прекрасне знання методики проведення уроку, методи і прийоми повністю відповідали цілям навчання та дидактичним завданням. Присутні відзначили оптимальний психологічний клімат уроку, високий рівень взаємодії учнів і викладача, логічну послідовність основних частин уроку. Наявність необхідної кількості повторів виконання вправ, оптимальність використання навантаження, темпу та ритму виконання вправ  сприяли вирішенню навчальної та розвивальної мети уроку. Слід відзначити роботу з оволодіння учнями теоретичними знаннями, практичними способами діяльності та наявність системи контролю за здоров’ям учнів (перевірка функціонального стану за допомогою пульсу, спостереженням за зовнішнім виглядом учнів з метою попередження втоми тощо).

15:12 27.01.2022

Методичний семінар "Формувальне оцінювання"

19 січня 2022 року у методичному кабінеті ліцею пройшов методичний семінар «Формувальне оцінювання». Педагогічні працівники ліцею дійшли  висновку, що формувальне оцінювання -– це процес пошуку та розуміння, що для успішного застосування формувального оцінювання навчальний процес має бути організований у такий спосіб, щоб спонукати кожного учня бути активним його учасником, а не пасивним “отримувачем” знань і оцінок. Методист ліцею Ольга Антюхова познайомила присутніх з деякими техніками формувального оцінювання. Викладач української мови і літератури Елла Заяць поділилася досвідом використання цифрових інструментів для формувального оцінювання, таких як padlet, kahoot, mentimeter, canva, wordwall, google forms тощо. Захід завершився рефлексією та анкетуванням присутніх.

08:23 20.01.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора