A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великоновосілківський професійний ліцей

Поради батькам "Як мотивувати дитину до навчання"

                                       

                                «Як мотивувати дитину до навчання»

  1. Підтримуйте допитливість

        Книги, відео уроки, віртуальні курси, екскурсії, подорожі , інтелектуальні ігри та квести – все це може доповнювати шкільне навчання, давати можливість отримувати   задоволення  від здобуття знань і особистих відкриттів.

  1. Навчайте критичного мислення

      Це один із способів підтримувати  допитливість,  прищеплювати любов до особистих відкриттів, роздумів і  висновків. Особливе задоволення будь – якої  мислячої  людини  - стан «еврика!», коли вона сама приходить до інсайту, а не просто зазубрює те, що їй викладають.

  1. Використовуйте гаджети

        Ігри, віртуальні курси, нові способи викладання можуть мотивувати здобувача освіти сприймати інформацію як  «свою». Внутрішня установка багатьох дітей до звичайних шкільних методів навчання: нудно і чуже. Нам доведеться використовувати сучасні технології. Краще починати зараз. Намагайтеся розширювати  функціонал  гаджетів у розумінні дитини з рівня розваг до рівня вікна у світ  і способу навчання.

  1. Визнайте маленькі перемоги

     Розумні й освічені люди не завжди отримували хороші оцінки. Оцінки – зовнішня мотивація, яка на жаль, стала більшою мірою каральною. Почніть з того, що активніше та яскравіше реагуйте на хороші оцінки. Ну і помічайте, наприклад, оригінально написане есе, а не помарки і помилки в тексті.

  1. Слухайте, читайте, помічайте.

      Всі проекти дитини, її роботи і відкриття: навіть найменші, незначні, недосконалі заслуговують вашої уваги. Якщо ви відчуваєте радість і захоплення покажіть це, якщо помітили намагання – відзначте його, завжди приходьте до школи, коли дитина виступає і вас запросили, дивіться відео її виступів, якщо таке є, читайте її твори… Це одна з найпотужніших мотивацій. Нехай і зовнішня. Зрозумійте: незабаром ваш захоплений образ займе місце Внутрішньої Матері/Батька, з яким дитині жити все життя. Нехай у дітей буде приємна альтернатива їхньому Внутрішньому критику (він і так сильний).

Щоб організувати домашні заняття  найбільш ефективно,

дотримуйтесь наступних правил:

  • Робіть уроки  в спокійній обстановці без телевізора і комп’ютера, бажано в один і той же час дня;
  • Намагайтеся, щоб перші завдання були знайомі дитині і здійсненні. Це допоможе їй включитися в роботу і краще справлятися з подальшими, більш складними завданнями;через кожні 30-40 хвилин занять робіть перерву 10-15 хвилин.
Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора