A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великоновосілківський професійний ліцей

Урок№29.Тема: Порядок налаштування с-г машин до конкретної роботи.

Дата: 01.05.2023 22:25
Кількість переглядів: 43

опрацювання та конспектування теми, нижче

Тиждень, два чи більше? За скільки часу можна підготувати сівалку до початку посівної?

Які «ритуали» варто провести, аби не було збоїв уже під час сівби? На що варто звернути увагу?

Та які моменти найчастіше упускають при підготовці сівалок? Відповідь на ці та інші питання, з якими зіштовхуються при підготовці техніки до посівної, — у наступному матеріалі.  

Починати готувати сівалки слід одразу ж після попередньої посівної кампанії, переконаний кандидат технічних наук, доцент, завідуючий кафедрою тракторів, с/г машин та транспортних технологій Сумського національного аграрного університету (СНАУ) Владислав Зубко.

Очистка сівалки

Після проведення дефектування сівалки слід демонтувати деталі, які відпрацювали свій ресурс та замінити на нові. А от ті, що були у використанні, варто правильно підготувати до зберігання, зауважує ст. викладач кафедри тракторів, с/г машин та транспортних технологій СНАУ Сергій Соколік.

Робочі органи, які працюють безпосередньо у ґрунті (сошники), необхідно очистити від бруду та нанести на них захисний антикорозійний розчин. При необхідності, протягом зимового періоду, слід додатково нанести розчин. Якщо сошники відпрацювали ресурс — замінити їх. Робочі органи сівалки повинні стояти на дерев’яній підкладці або полімерному матеріалі, але ні в якому разі не на ґрунті. Між робочим органом і ґрунтом повинно рухатись вільно повітря.

Ставлячи сівалки на зберігання, необхідно демонтувати комп’ютер, джойстик та інше додаткове обладнання, та зберігати його у сухому та вентильованому приміщенні при мінімальних перепадах температур та вологості.

Особливу уваги необхідно приділити висіваючим апаратам

Їх необхідно обережно розібрати, очистити від пилу і бруду.

Кожний диск та регулювальні шайби повинні бути промарковані відповідно до місця розташування (до конкретного висіваючого апарату), для полегшення наступного їх збирання.

Вузли та механізми, позначені на сервісному листі як такі, що потребують змащення, необхідно змастити. Обов’язковою умовою є використання лише конкретного мастила з актуальним строком придатності.

Робочі органи, у регулюванні яких використовується пружинний механізм, необхідно ослабити.

Розвантажити гідравлічну систему сівалки.

Для зберігання сівалки підійде як приміщення, яке опалюється, так і те, що не опалюється, але обов’язково там має бути вентиляція. Можна зберігати і на вулиці, говорять фахівці, але обов’язково під дахом.

Під час зимового періоду необхідно провести навчання інженера та тракториста, аби він відновив знання щодо особливостей налаштування та ефективності використання сівалки.

Контроль перед запуском

Після зимового періоду, на думку спеціалістів, потрібно перевірити чи немає підтікання мастила, підкачати опорні колеса до встановленого тиску.

Переходячи до монтажу висіваючих апаратів, необхідно впевнитись, що висіваючий диск та регулювальні шайби (їх типорозмір) відповідають конкретному висіваючому апарату. Лише після цього проводити їх збирання. При з’єднанні електричної та гідравлічної системи сівалки з енергетичним засобом, необхідно очистити ці місця від бруду, пилу та зайвих робочих матеріалів (наприклад, мастила). Теж саме стосується і щодо з’єднання системи управління сівалки з трактором.

Після повного збору сівалки і з’єднання всіх систем (електричних, гідравлічних та механічних), її запускають.

Перший запуск

Перший тестовий запуск показує на екрані монітору сівалки ефективність роботи електромотору, яку можна оцінити за двома параметрами: силою струму та кількістю обертів за хвилину.

Якщо оберти понижені, а сила струму зросла від номіналу — висіваючий пристрій затягнутий. Тому необхідно переставити, замінити або взагалі зняти регулювальні шайби. І навпаки, якщо оберти високі, сила струму низька — іде підсос повітря, необхідне додаткове регулювання шайбами. Перевіряємо роботоздатність сенсорів, імітуючи робочий процес (перекриваючи датчики підрахунку насіння, сенсори фіксації навантаження на посівну секцію та інші). Візуально перевіряємо цілісність гідравлічних шлангів та відсутність пошкодження пневматичної системи.

Після того, як впевнились у тому, що сівалка підключена правильно, можна переходити до регулювання норми висіву.

При налаштуванні однієї секції, повтор цих налаштувань на інших, повинен забезпечити однакову норму висіву, наголошують фахівці. У протилежному випадку — або неправильно зібрані висіваючі апарати, або потрібна їх заміна. Це є одним з перших тестів ефективності зберігання та проведення сервісного обслуговування сівалки у господарстві.

А далі — бажаємо вам удачі в полях і вдалої посівної!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора