Принцип дії культиватора суцільного обробітку
Культиваторні агрегати комплектуються культиваторами й призначені для розпушування поверхні ґрунту на глибину до 12 см і глибокого розпушування на глибину до 25 см і більше, знищення бур'янів, внесення в ґрунт мінеральних добрив, підгортання й нарізування поливних борозен.
За призначенням розрізняють культиватори для суцільного обробітку ґрунту й просапні.
До культиваторів для суцільного обробітку ґрунту відносять парові культиватори, призначені для догляду за парами й передпосівного обробітку ґрунту, культиватори-плоскорізи для розпушування стерньових полів на глибину до 16 см, штангові культиватори для знищення кореневищних бур'янів, культиватори-розпушувачі, садові й лісові культиватори. Просапними називають культиватори, які призначені для міжрядної обробки посівів з метою розпушування ґрунту й знищення бур'янів, проріджування рослин у рядках, підгортання й нарізування поливних борозен. До просапних відносять також більшу групу культиваторів-рослинопідживлювачів, призначених для підживлення рослин мінеральними добривами в період росту.
Просапні культиватори, які пристосовані для виконання передпосівного обробітку ґрунту, а також для догляду за посівами з міжряддями різної ширини, називають універсальними.
Тракторні культиватори виготовляють навісними й причіпними.
До культиваторів висувають низку основних агротехнічних вимог.
При суцільному обробітку ґрунту поверхня поля повинна бути рівною, без гребенів і борозен.
Розпушування ґрунту повинне відбуватися без виносу вологих шарів на поверхню, без розпилення часток або їхнього ущільнення.
Відхилення від заданої глибини — не більше ±1 см.
Робочі органи культиватора повинні знищувати не менше 98–99 % бур'янів і не пошкоджувати рослин.
Ознайомитись з технічними характеристиками культиватора КПС-4
Переглянути відеоматеріали:
Підготувати конспект за матеріалом