A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великоновосілківський професійний ліцей

Урок№57.Тема:Засоби малої механізації для догляду за рослинами.

Дата: 26.04.2023 14:56
Кількість переглядів: 50

опрацювання матеріалу наведеного нижче з конспектуванням;

світлини конспектів на електрону пошту:evgeniyzhovnirenko@gmail.com

Догляд за рослинами включає проведення заходів щодо захисту рослин від бур'янів, шкідників та хвороб, а також створення оптимальних ґрунтових імікрокліматичних умов для накопичення максимального врожаю. Залежно від сільськогосподарської культури в господарствах застосовують різні технології догляду за рослинами.

Для боротьби з бур'янами на посадках картопля застосовують такі способи:

– механічний – проведення дохідових та післясходових міжрядних обробітків;

– хімічний – внесення ґрунтових та післясходових гербіцидів;

– комбінування – поєднання окремих технологічних операцій механічного та хімічного знищення бур'янів.

За умови застосування механічного методу знищення бур'янів, у дохідовий період на посадках картоплі проводять не менше двох міжрядних обробітків. Після появи сходів картоплі, в залежності від забур'яненості посадок та ущільнення ґрунту, застосовують від одного до трьох міжрядних обробітків.

Дохідові міжрядні обробки починають через п'ять-сім днів після садіння. У післясходовий період проводять розпушування ґрунту в міжряддях, знищення бур'янів та підгортання рослин. Останнє підгортання виконують перед змиканням баділля. Періодичність таких обробок становить 8-10 днів. За допомогою міжрядних обробітків знищується 95-98% бур'янів.

Застосування механічного способу знищення бур'янів дозволяє вирощувати картоплю без використання гербіцидів.

На садово-городніх та дачних ділянках міжрядний обробіток можна проводити мотокультиваторами та електрокультиваторами, робоча ширина захоплення яких не перевищує ширини міжрядь (за виключенням захисної зони). До таких знарядь можна віднести мотокультиватори Husqvarna T25 (ширина обробки 24 см, 34 см та 54 см), КФ-04-60 (ширина обробки – 33 см, 60 см та 84 см), “КРОТ-ГЛС” (ширина обробки – 35 см, 60 см) та інші (рис. 1).

Робочі органи (фрезерні барабани) таких мотокультиваторів виготовляють із легкознімних секцій, які за умови зміни ширини міжрядь можна демонтувати. Секція фрезерного барабана складається з маточини, до якої кріпляться чотири Г-подібні ножі. Мотокультиватори для міжрядного обробітку ґрунту комплектуються двигунами потужністю 2-3 к.с.

Деякі моделі мотокультиваторів, які виготовлені за компонувальною схемою, за якою двигун є легкознімний енергетичний модуль, комплектуються ходовою системою і можуть агрегатуватися з культиваторами-розпушувачами для міжрядного обробітку з пасивними робочими органами та підгортачами (рис. 2).

Культиватори-розпушувачі, які агрегатуються з мотокультиваторами, складаються із рамки з кронштейнами та робочими органами.Робочі органи – стрілчасті лапи: бокові –асиметричні, центральна – симетрична. Глибина обробки встановлюється переміщенням стояків лап у вертикальних напрямках кронштейнах кріплення і фіксується затискними болтами. Ширина обробки регулюється за допомогою переміщення по горизонталі кронштейнів кріплення крайніх лап на рамці.Робоча ширина захвату культиваторів-розпушувачів, які агрегатуються з мотокультиваторами, не перевищує 0,5 м.

Для обробітку ґрунту в міжряддях на невеликих площах посівів просапних культур у фермерських та особистих селянських господарствах виробники техніки пропонують просапні культиватори, які агрегатуються з міні-тракторами та мотоблоками з потужністю двигуна понад 6 к.с. (Рис. 3).

Такі культиватори, як правило, комплектуються різними наборами робочих органів і можуть виконувати суцільний та міжрядний обробіток ґрунту, нарізання гребенів, підгортання сільських культур.

Культиватор складається з рами, навісного пристрою, секцій, робочих органів. Секція культиватора для мотоблока складається з грядиля, до якого кріпляться робочі органи. Секція культиватора для малогабаритного трактора кріпиться до рами за допомогою чотириточкового паралелограмного механізму і складається з переднього кронштейна, грядиля, опорного колеса та механізму регулювання глибини обробітку ґрунту (рис. 4).

Для обробітку ґрунту в міжряддях малогабаритні просапні культиватори комплектуються різними типами робочих органів: універсальними стрілчастими лапами, лапами-бритвами (право орієнтованими та ліво орієнтованими), лапами-долотами.

Глибина обробки мотоблочними культиваторами регулюється перестановкою лап по висоті в кронштейнах рами, а ширина – переміщенням крайніх лап по балці рами в поперечному напрямку. У деяких моделях культиваторів-підгортачів опорні колеса виконують функцію механізму регулювання глибини обробітку.

За результатами досліджень встановлено, що малогабаритні моноблочні та тракторні культиватори задоволено виконують технологічний процес і мають задоволені експлуатаційні показники. Культиватори проводили міжрядний обробіток ґрунту на глибину до 6 см з незначним відсотком пошкодження культурних рослин (до 2%). Знищення бур'янів у міжряддях досягало до 97,7% від їх загальної кількості. Продуктивність культиватора КМО-1,2 за годину змінної години – 0,29 га/рік, питома витрата палива – 6,6 кг/га. Аналогічні показники для культиватора КМО-2,1: продуктивність – 0,68 га/рік, витрати палива – 4,9 кг/га. Технічне та технологічне обслуговування культиваторів проводити зручно.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора