A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великоновосілківський професійний ліцей

Урок№51. Тема:Призначення,будова,та робота самохідних кукурудзозбиральних комбайнів.

Дата: 13.06.2023 14:38
Кількість переглядів: 137

опрацювання та конспектування матеріалу наведеного нижче:

Комбайн самохідний кукурудзозбиральний КСКУ-6АС збирає кукурудзу на зерно в качанах або з обмолотом качанів та одночасним подрібненням листостеблової маси при ширині міжрядь 70 см.

Основні складальні одиниці комбайна: самохідне шасі з двигуном СМД-72 або ЯМЗ-238, жатна частина, подрібнювальний апарат  два транспортери неочищених качанів, два качаноочисники , два транспортери обгорток , транспортер очищених качанів , механізми привода робочих органів і транспортерів, автономні гідросистеми, універсальна система автоматичного контролю і сигналізації та система автоматичного керування комбайном. Основні робочі органи жатної частини, качаноочисних апаратів, транспортерів та інших частин уніфіковані з комбайном ККП-3.

Гідравлічна система комбайна складається з чотирьох автономних систем: керування робочими органами, приведення в рух транспортерів, привода моста ведучих коліс і рульового керування.

Система автоматичного контролю і сигналізації забезпечує світловий і звуковий автоматичний контроль за ходом технологічного процесу: за обертанням, зниженням швидкості руху або зупинкою робочих органів, транспортерів комбайна тощо. Система складається з комплекту індукційних датчиків, пульта керування і електронного блока. Система автоматичного керування комбайном забезпечує спрямування робочих русел по рядках кукурудзи. Вона складається з двох копіювальних пристроїв, індукційних датчиків кута повороту і зворотного зв'язку, електронного блока і двох електрогідророзподільників.

При відхиленні копіра повертається ротор датчика і виникає електричний сигнал, який підсилюється і подається на електромагніт електрогідро-розподільника. Плунжер гідророзподільника зміщується і перерозподіляє масло в одну з порожнин гідроциліндра напрямних коліс. Колеса повертаються у відповідний бік і змінюється напрямок руху комбайна.

Робочий процес. Під час руху комбайна миси  спрямовують стебла кукурудзи в робочі русла жатки, а подавальні ланцюги у зазор між пластинами  і вальцями . Качановідривні вальці ребрами захоплюють стебла і протягують їх вниз. Качани затримуються відривними пластинами  і відриваються. Відірвані качани переміщуються ланцюгами  вгору і надходять у шнек , який переміщує їх до транспортерів , розташованих з обох боків комбайна. Останні подають качани двома потоками до качаноочисників . У верхніх головках транспортерів встановлені стебло-вловлювачі, які захоплюють частинки стебел, протягують їх, відривають качани і викидають частинки стебел листя назовні.

Вальці  качаноочисних апаратів при взаємодії з притискним пристроєм  очищають качани, подають їх на стрічковий транспортер . Обгортки, вилущене зерно та домішки з качаноочисних апаратів потрапляють до транспортеру обгорток . Скребки цих транспортерів виводять обгортки і домішки з комбайна і викидають на поле, а вилущене зерно зворотними вітками транспортерів подається на стрічковий транспортер  до очищених качанів. Цей транспортер переміщує качани і вилущене зерно до вивантажувального транспортера , який подає їх у причіпний візок, приєднаний до комбайна. Одночасно ротаційний різальний апарат зрізує стебла і. подає їх у шнек який переміщує стебла в центр і спрямовує до бітерів  похилої камери  Чотири бітери цієї камери подають зрізані стебла до трисекційного подрібнювального барабана, який подрібнює листостеблову масу і подає її по трубопроводу в транспортний засіб, що рухається поруч із комбайном.

При збиранні кукурудзи в молочно-восковій стиглості качаноочисні апарати  вимикають, а над ними встановлюють скатні дошки. Неочищені качани по скатних дошках надходять на стрічковий транспортер , а потім вивантажувальним транспортером подаються в тракторний причіп.

Для збирання кукурудзи з одночасним обмолотом качанів, подрібненням і збиранням листостеблової маси комбайн обладнують молотаркою. Молотарка складається із двох молотильних апаратів), розподільного шнека , грохота і зерноочистки. Молотильний апарат являє собою барабан б, розміщений у циліндричному підбиранні . У передній частині барабана закріплені лопаті  по гвинтовій лінії, а в центральній і в задній частинах - чотири ряди бил . Нижня частина підбарабання решітчаста. Зерноочистка має верхнє і нижнє жалюзійні решета, лускате решето і вентилятор.

При роботі комбайна бокові транспортери подають неочищені качани в розподільний шнек , який спрямовує їх у перший і другий молотильні апарати. Качани захоплюються гвинтовими лопатями  барабанів   і переміщуються до бил , які обмолочують їх. Зерно із дрібними домішками просіюється крізь решітчасті підбарабання і потрапляє на грохот, далі очищується на решетах і транспортерами подається у причіпний візок. Стрижні та великі домішки виходять в осьовому напрямку з апаратів і потрапляють на лускате решето, далі - в шнек і виводяться назовні.

Ширина захвату комбайна - 4,2 м. Робоча швидкість - до 9 км/год. Продуктивність - до 14 т/год при збиранні з очищенням качанів, і до 40 т/год при збиранні кукурудзи на силос.

Регулювання. Висоту зрізування регулюють гідросистемою комбайна, ширину робочої щілини між качановідривними пластинами - переміщенням їх по овальних пазах, зазор між качановідривними вальцями - гвинтозним механізмом, між лезами ножів ротора різального апарата і кромками протирізальних пластин (4-5 мм) - переміщенням пластин, між лезами ножів подрібнювального барабана і протирізальними пластинами (3-4 мм) - переміщенням корпусів підшипників вала, між обмежувальними втулками та упорними шайбами натискних пружин важелів качаноочисних вальців (2-3 мм) - гайкою гвинтового механізму.

Зміною кількості шайб на вертикальних підвісках притискних барабанів забезпечують положення кромок її лопатей відносно качаноочисних вальців.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора