A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великоновосілківський професійний ліцей

Урок№72. Тема: Вимоги до комплектування машино-тракторних агрегатів.

Дата: 13.06.2023 14:02
Кількість переглядів: 88

опрацювання та конспектування матеріалу наведеного нижче:

Вимоги, що пред'являються до МТА. Щоб забезпечити продуктивність праці і економічну ефективність сільськогосподарських машин і тракторів, необхідно виконувати в кращі агротехнічні терміни, ретельно відрегулювати роботу машин, правильно комплектувати машинно-тракторних агрегатів.

Склад МТА визначають наступним чином: для заданих умов і розмірів поля, рельєфу місцевості, Аерофон з урахуванням агротехнічних вимог до виконання операції вибирають трактор, зчеплення.

Тяговий опір машин повинно відповідати тяговому зусиллю трактора, розвиваючого в даних польових умовах.

Машинотракторного агрегату необхідно мати таку робочу швидкість, при якому буде забезпечуватися повне використання потужності двигуна і високу якість роботи. Висока продуктивність повинна бути забезпечена при мінімальних витратах.

Машини що входять до агрегат, повинні бути справні і зручні в обслуговуванні.

1. Кожен трактор повинен бути технічно справним, повністю укомплектований відповідно до керівництвом.

2. При техогляді, перш за все, перевіряють рульове управління, ходову частину і гальма.

3. Всі частини рульового керування повинні бути надійно закріплені, а кріпильні деталі зафіксовані.

4. Гальма в роботі повинні бути надійні відповідно до правил дорожнього руху.

5. Всі передачі повинні легко включатися і вимикатися.

6. Перед початком роботи з причепами та навісними знаряддями необхідно перевірити стан причіпного пристрою і навісної системи, всі деталі повинні бути справні, з'єднання не повинні мимовільно роз'єднувати.

7. Перед роботою трактор змащують, заправляють паливом і водою, взимку утеплюють.

8. Машинно-тракторний агрегат повинен забезпечити:

9 Дотримання вимог агротехніки за якістю роботи;

10 Раціональне використання енергетичних і кінематичних показників трактора і с / г машин, високу продуктивність і економічність роботи агрегату;

11 Зручності і безпеку обслуговуючого персоналу при управлінні технологічному і технічному обслуговуванні;

12 Достатню маневреність і прохідність агрегату при заданих умовах.

На практиці найчастіше агрегат складають стосовно до трактора, призначеному для виконання заданої роботи. Потім встановлюють режим роботи агрегату, визначають основну і резервну передачі трактора.

Вимоги до МТА:

1. Висока якість роботи в повній відповідності з агротехнічними вимогами.

2. Висока продуктивність при номінальних витратах ресурсів (паливно-енергетичних, фінансових, матеріальних) на одиницю врожаю.

3. Найменша негативний вплив на навколишнє середовище.


 

4. Перерахувати властивості надійності машин і дати їх характеристику.

Надійність - властивість об'єкта зберігати в часі і встановлених межах значення всіх параметрів, що характеризують здатність виконувати необхідні функції в заданих режимах і умовах застосування, технічного обслуговування, ремонтів, зберігання і транспортування.

Стан, при якому значення всіх параметрів, що характеризують здатність виконувати задані функції, відповідає вимогам нормативно-технічної і (або) конструкторської документації називається працездатним. Якщо хоча б один з цих параметрів не відповідає вимогам документації, настає подія, що полягає в порушенні працездатного стану машини, яке називається відмовою.

Устаткування може втратити працездатність в двох випадках: коли його вузли перестають функціонувати або коли воно в процесі роботи не забезпечує необхідні параметри в заданих межах (технологічну і геометричну точність, рівномірність переміщень і т. Д.). У зв'язку з цим розрізняються відмови елементів і параметричні відмови.

Відмови елементів. Відмови елементів є явними і виявляються звичайним наглядом. Це поломки, пластичні деформації і руйнування контактуючих поверхонь, які супроводжуються зупинкою машини. Вони легко виявляються в загальному потоці відмов. Розрізняють раптові і поступові відмови елементів.

Раптові відмови виникають як наслідок перевантажень, пов'язаних з неминучими випадковими коливаннями зовнішніх умов і флуктуаціями взаємодії елементів. Якщо у випадковому стаціонарному процесі спостерігається коливання навантаження R (t) близько середнього рівня R, можливий момент to, коли вона досягне значення, що перевершує допустимий граничний рівень Ru, і тоді станеться відмову. Цей процес носить назву схеми миттєвих ушкоджень.

Поступові відмови елементів машини відбуваються в результаті накопичення ізносних або втомних пошкоджень. В результаті втрати початкової міцності відбувається поломка або пластичне деформування деталі.

Найбільш типова для реальних машин схема виникнення відмови в результаті дії кількох причин, наприклад навантаження R (T) стаціонарного випадкового процесу при уменьшающемся внаслідок зносу гранично допустимому рівні на- вантаженим Rn (t).

Параметричні відмови призводять до такого стану машини, при якому не забезпечується збереження в допустимих межах вихідних характеристик. Параметричні відмови зазвичай носять поступовий характер і поділяються на відмови з технологічних і функціональним параметрам.

До відмов за технологічними параметрами відносяться відмови за критеріями точності обробки, шорсткості поверхні, якості обробки і т. Д. Відмова настає в той момент, коли чисельне значення критерію перевищує його регламентовану нормативними документами величину. Появі технологічного відмови передує погіршення параметрів технічного стану верстата і при виході будь-якого одного або декількох з них за граничні значення, регламентовані ГОСТом і ТУ, настає відмова за функціональним параметру.

Надійність - складна властивість, яке в залежності від призначення машини і умов її застосування є поєднанням властивостей: безвідмовності, довговічності, ремонтопридатності і зберігання.

Безвідмовність - властивість машини безперервно зберігати працездатний стан протягом деякого часу або деякого напрацювання (тривалості або обсягу роботи машини).

Довговічність - властивість машини зберігати працездатний стан до настання граничного стану при встановленій системі технічного обслуговування і ремонтів.

Довговічність і безвідмовність доповнюють один одного. Залежно від характеру виробництва і виду машини при оцінці їх надійності основними критеріями є безвідмовність або довговічність. Наприклад, для дереворізального верстата загального призначення відсутність відмов протягом зміни швидше бажане, ніж необхідна умова, оскільки після нетривалого ремонту він знову вступає в роботу. Для автоматичної лінії безвідмовність стає такою ж значущою, як і довговічність.

Ремонтопридатність - властивість, що характеризує пристосованість машини до попередження і виявлення відмов і відновлення працездатного стану шляхом проведення технічного обслуговування і ремонтів.

Здатність об'єкта зберігати значення показників безвідмовності, довговічності і ремонтопридатності протягом і після зберігання та (або) транспортування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора