Урок№27.Тема: Будову, класифікацію, принципи роботи с-г машин для збирання с-г культур.
опрацювати та законспектувати матеріал
МАШИНИ ДЛЯ ЗБИРАННЯ БУРЯКІВ Гичкозбиральна машина МБК-2,7 призначена для збирання гички кормових буряків, які посіяні з шириною міжрядь 45 і 60 см. Агрегатується машина з тракторами МТЗ-82, МТЗ-100/102, Т-70С і ДТ-75М тягового класу 1,4; 2 і 3. Фронтально розміщені робочі органи машини приводяться в рух від ВВП трактора, який перемішується по зібраному полю, не приминаючи гичку і не пошкоджуючи коренеплоди колесами. Ширина захвату машини – 2,7 м, робоча швидкість – 6,0... 8,0 км/год, продуктивність – до 2,0 га/год. Загальна будова. За своєю будовою гичкозбиральна машина МБК2,7 в основному аналогічна будові машини МБП-6, призначеної для двостадійного збирання гички цукрових буряків. На відміну від МБП-6 вона не має очисника головок коренеплодів 11 з дообріником головок . Крім того, для поліпшення підбору гички і очищення головок коренеплодів кормових буряків на роторі в зоні боків кожного рядка встановлені гумові очисні елементи (бичі) і капронові щітки, кінці яких виступають за різальну кромку ножів на 110 мм. Коренезбиральна машина МКК-6 призначена для роздільного збирання коренеплодів кормових буряків, які посіяні з міжряддями 45 і 60 см відповідно в основній і поливній зонах вирощування цієї кормової культури. Ширина захвату машини – 2,7 (2,4) м, робоча швидкість – 0,7...1,7 км/год, продуктивність – 0,6...1,7 га/год. Загальна будова коренезбиральної машини МКК-6 аналогічна будові машини МКК-6-02 за винятком викопувальної частини – замість двох секцій вилчастого копача МКК-6-02 встановлюють на ті самі приєднувальні місця дві секції сферичного дискового викопувального органа.
Базова модель МКК-6 – це машина, оснащена принципово новими сферично-дисковими викопувальними органами, шнековим конвеєром великої пропускної здатності, вивантажувальним елеватором, збільшеним діапазоном висоти навантаження, що дає змогу значно поліпшити експлуатаційні та технологічні характеристики агрегату на збиранні коренеплодів.
Технологічні регулювання . Глибину ходу (5...7 см) і кут атаки (25...35°) сферичних дискових копачів регулюють за допомогою перестановки і повертання стояка в кронштейнах рухомої рами викопувального пристрою. Положення корененапрямляча 5 змінюють за допомогою переміщення його по стояку 3 копача. Положення першого кулачкового вала змінюють поворотом задньої частини кронштейна опорної лижі. Глибина його ходу становить 2...3 см.