Веб - технології та програмні засоби для організації дистанційного та індивідуального навчання в закладах освіти
Пропонуємо до вашої уваги деякі веб - технології та програмні засоби для організації дистанційного та індивідуального навчання в закладах освіти .
1. Платформа Moodle – безкоштовна платформа з широкими можливостями кастомізації. Встановлюється тільки на свій сервер. Є безліч плагінів для розширення функціоналу. Вимагає навичок web-розробки для адміністрування.
2. Платформа Google Classroom – це інструмент, що пов’язує Google Docs, Google Drive і Gmail, допомагає створювати і впорядковувати завдання, виставляти оцінки, коментувати і організовувати ефективне спілкування з учнями в режимі реального часу або в режимі дистанційного навчання. Завдяки платформі Classroom можна організувати проектну роботу, перевернуте навчання, дистанційне навчання.
3. Веб-додаток Edmodo – освітній сайт, який являє собою усічену соціальну мережу за типом Facebook, яка дозволяє спілкуватися педпрацівникам і здобувачам освіти, обєднавшись навколо процесу навчання у навчальному закладі.
4.Платформа LearningApps.org – онлайновий сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Він є конструктором для розробки різноманітних завдань з різних предметних галузей для використанням і на уроках, і позаурочний час. Крім того, Learningapps.org надає можливість дистанційного навчання кожному педпрацівнику, адже дозволяє створити набір груп у власному акаунті, ввести дані про здобувачів освіти, їх профілі, задати пароль для входу та викладати вправи для виконання.
5. Платформа Learning.ua – містить онлайн тести, інтерактивні завдання з математики, української мови.
6. Платформа Stepik – безкоштовна освітня платформа та конструктор відкритих онлайн-курсів та уроків.
7. Хмарні сервіси (Office365, Google) для спільної роботи здобувача освіти та педагога.
Перелік веб-ресурсів навчальних дисциплін (програм), необхідних для забезпечення дистанційного навчання, визначається закладом освіти залежно від профілю навчальної дисципліни.
Інструментами спілкування у дистанційному навчанні можуть бути:
– Електронна пошта (для організації спілкування здобувача освти і педагогічного працівника, а також учнів між собою);
– Форум з певної проблеми або теми.
– Чат – спілкування користувачів мережі в режимі реального часу. Найбільш поширеними на сьогодні є Viber (миттєвий обмін повідомленнями для передання завдань учням для подальшого виконання), Telegram, WhatsApp.
– Відеоконференція – це конференція реального часу в on-line режимі. Вона проводиться у визначений день і в призначений час. Прикладами сервісів для організації групового веб-консультування на сьогодні є Skype, Google Hangouts, ZOOM.
– Соціальні спільноти. Наприклад, Facebook.