A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великоновосілківський професійний ліцей

Тема 3.Охорона праці під час технічного обслуговування вантажного автомобіля.19.01.2023. Заняття №5. Загальні правила охорони праці під час роботи з механізмами та інструментом,які використовуються у технічному обслуговуванні.

Дата: 17.01.2023 11:56
Кількість переглядів: 65

1.Опрацювати заняття та законспектувати в зошит.

                           Стенд Правила пожежної безпеки (270420.1) | Пластикові стенди зі знижкою  50%! STEND.IN.UA

Правила поводження з вибухонебезпечними та пожежно небезпечними речовинами.
1. До роботи з легкозаймистими та горючими рідинами (ЛЗР і ГР), іншими вогненебезпечними та вибухонебезпечними речовинами (ОВ і ВВ) допускаються особи, не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд і не мають протипоказань, пройшли інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки в терміни, визначені керівником установи.
2. Працівник повинен бути забезпечений спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до норм видачі і правильно їх використовувати під час роботи.
3. До найбільш небезпечних у використанні ЛЗР відносяться спирт, ефір, бензин, гас, різні органічні розчинники. Вони здатні створювати вибухонебезпечні концентрації парів у повітрі, займання яких може статися від іскри або відкритого вогню. Причинами виникнення пожеж можуть бути несправна електроапаратура і проводка до неї, необережне поводження з вогнем та електронагрівальними приладами, розряди статичної електрики.
4. Місця для роботи з ЛЗР, ГР, ОВ повинні бути забезпечені необхідними засобами пожежогасіння, надання невідкладної медичної допомоги, справної витяжною вентиляцією і автоматичною пожежною сигналізацією.
5. У виробничих, складських та інших приміщеннях з наявністю горючих матеріалів, а також матеріалів і виробів у горючій упаковці електричні світильники повинні мати закрите або захищене виконання (із скляними ковпаками). Освітлювальна арматура та мережі електроживлення у вибухонебезпечних зонах повинні бути у вибухозахищеному виконанні і відповідати класу приміщення.
6. У лабораторіях та інших приміщеннях допускається зберігання ЛЗР у кількостях, що не перевищують змінну потребу.
7. Місця зберігання ЛЗР, ГР, ОВ повинні відповідати вимогам правил пожежної безпеки. 

Загальні правила охорони праці під час роботи з механізмами та інструментом, які використовуються у ТО.
1. Монтажно-демонтажні роботи слід виконувати тільки справним інструментом певного призначення
2. Гайкові ключі повинні точно відповідати розмірам гайок і болтів і не мати вироблення зіва і тріщин. 
3. Щоб уникнути нещасних випадків здвоювання гайкових ключів або застосування важеля для подовження плеча неприпустимо.
4. Важкі роботи по зняттю і установці агрегатів слід виконувати із застосуванням спеціальних підйомних пристосувань, захватів і знімачів; обв'язування при цьому агрегатів мотузкою не допускається.
5. Для виконання слюсарних робіт слід застосовувати тільки справні інструменти. Бойки молотків, кувалд і ударної частини зубил або крейцмейселів не повинні мати задирок і бути цілими. Довжина зубила і крейцмейселя повинна бути не менше 125 мм.
6. Щоб уникнути зіскакування ножівки при розпилюванні металу спочатку слід робити неглибоку канавку за допомогою тригранного напилка, а потім виконувати розпилювання.
7. При роботі зубилом необхідно застосовувати захисні окуляри і розташовуватися так, щоб відлітаючі шматки металу не могли поранити оточуючих. 
8. При роботі на верстатах, встановлених один проти іншого, між працюючими повинна бути поставлена металева сітка.
9. Не можна працювати напилками, що не мають дерев'яних ручок.
10. При заточуванні інструментів на точильних верстатах необхідно надягати запобіжні окуляри.
11. Точильний круг обов'язково повинен бути закритий захисним кожухом.
12. При роботі електродрилем слід звертати увагу на її заземлення і цілісність ізоляції електричного шнура. Працювати з електродрилем необхідно в гумових рукавичках, а під ноги стелити гумовий килимок.
13. При роботі на свердлильному верстаті не можна тримати руками металеві деталі, їх потрібно закріплювати в лещатах. Необхідно ретельно прибирати волосся під головний убір, не можна видувати стружку ротом і зупиняти рукою обертовий патрон зі свердлом. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора